#2016-02-10 22:51:12 

doktorantka

Użytkownik

Posty: 46

Skąd: Łódź

Wiek: 37

Witajce! Nigdy nie bylam w gorach, ale pojawila się ostatnio opcja wyjazdu. Zgodzilam się bez zastanowienia i teraz nie wiem, co powinnam wziąć na taki wyjazd :) Wiem, że potrzebne będą przede wszystkim dobre buty i ciepłe ubrania. Możece mi dać jakieś wskazowki?
#2016-02-11 01:01:57 

cyrkowiec

Użytkownik

Posty: 35

Skąd: Kraków

Wiek: 22

Dokladnie tak jak napisalas. Potrzebne będą przede wszystkim buty w góry damskie, bo gwarantuje właściwe usztywnienie i bezpieczeństwo. Proponuje też zainwestować w dobrej klasy kurtkę, która ochroni przed deszczem, śniegiem czy wiatrem. Wszystkie teog typu produkty znajdziesz w dobrych sklepach turystycznych wiec proponuje jeden z nich odwiedzic. Ja zwykle kupuje w sieci w sklepie www.rax.pl, ale nie wiem, czy masz jeszcze czas na takie zakupy w sieci.
#2016-02-11 02:42:15 

doktorantka

Użytkownik

Posty: 46

Skąd: Łódź

Wiek: 37

Dzieki wielkie za pomoc :)
#2016-02-11 04:05:43 

Hydraulik31

Użytkownik

Posty: 24

Skąd: Poznań

Wiek: 38

Najwazniejsze są buty. Co prawda buty zimowe EMU są modne i idealne na zimę, jednak nie sprawdzą się w górach. Konieczne będzie obuwie techniczne. Przyda się też kurtka przeciwdeszczowa, jakiś polar, żeby nie było za zimno i plecak, w którym zmieścisz jakiś termos, prowiant i inne akcesoria.
#2016-02-11 05:52:59 

Rozalia

Użytkownik

Posty: 64

Skąd: Warszawa

Wiek: 29

W górach sprawdzi się kurteczka typu softshell. Jest lekka, ciepła i nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Proponuje też kupić mapę, bo nie zawsze w górach jest zasieg sieci komorkowej. Przed wyjazdem dokładnie sprawdź pogodę i zorientuj się, jaka temperatura panuje w górach. Być może konieczne będą rękawiczki, czapka i szalik. Jeśli temperatura będzie naprawdę niska doskonale sprawdzi się profesjonalna bielizna termiczna. W sumie wyposażene zależy od tego, gdzie się wybierasz w góry co zamierzasz tam robić.
#2016-02-11 08:25:59 

Dziki_dzik

Użytkownik

Posty: 60

Skąd: Warszawa

Wiek: 35

Ja w góry zabieram zawsze narty, dlatego jak najbardziej polecam. Ewentualnie możesz wypożyczyć coś na miejscu. Warto spróbować tego sportu, bo frajda jest naprawde ogromna.
#2016-02-11 09:49:20 

doktorantka

Użytkownik

Posty: 46

Skąd: Łódź

Wiek: 37

Dziekuje Wam za wszystkie powyższe wpisy i przekazane wskazowki. W góry wybieram się przede wszystkim po to, by ospacerować i pooddychać świezym powietrzem. Na nartach nie planuje jeździć, gdyż obawiam się o swoje zycie :)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015