#2016-09-27 03:00:11 

Obwoluta

Użytkownik

Posty: 35

Skąd: Siedlce

Wiek: 31

Hej! Ostatnio jeden z naszych doktorów na zajęciach mówił o tym, że obecnie można „kopiować” różne obiekty za pomocą drukarek 3d. Zdaję sobie sprawę, że na przykład kwadrat, kulę itp. da się łatwo, ale jak na przykład jakaś figurka, czy inny bardziej skomlikowany obiekt, który nie jest regularną figurą geometryczną? Przecież to jest chyba mnóstwo danch do przerobienia?
#2016-09-27 03:40:25 

Wiking

Użytkownik

Posty: 41

Skąd: Ełk

Wiek: 37

Przecież są skanery 3d, więc w czym rzecz? Na tym właśnie polega inżynieria wsteczna że uzyskujesz cyfrowy model 3d, z którego możesz później wydrukować dany obiekt :) Zresztą myślę, że bez tego drukarki 3d byłyby ślepym zaułkiem dla technologii. A skanery nie są wcale takie rzadkie, o ile wiem to w 3d Phoenix można dostać takie skanery. Kolega coś nawet wspominał, że są tam dostępne względnie niedrogie Makerbot Digitizer, co jest jedną z najtańszych opcji na rynku, przy zachowaniu świetnej jakości.
#2016-09-27 06:17:46 

Marszałek

Użytkownik

Posty: 72

Skąd: Konstancin

Wiek: 19

Nawet jeśli nie byłoby tyk skanerów, to i tak, żeby wydrukować rózne rzeczy trzeba wprowadzić trochę danych. No bo przecież jak inaczej funkcjonowałaby drukarka 3d do medycyny? W końcu nikt nie ma dokładnie identycznych części ciała, a proteza powinna być jak najlepiej sparowana, prawda?
#2016-09-27 08:46:46 

Logika

Użytkownik

Posty: 10

Skąd: Katowice

Wiek: 18

Zresztą, co tu dużo mówić. W końcu drukarki 3d mają w przyszłości zastąpić klasyczne fabryki. To można zaobserwować chociażby dzięki drukarkom CNC, które już teraz są w stanie z dużą pomyślnością zastąpić klasyczne maszyny. A produkcj amasowa to nic innego, jak tylko wytwarzanie tego samego obiektu, o takich samych parametrach w kółko.
#2016-09-27 09:49:09 

Obwoluta

Użytkownik

Posty: 35

Skąd: Siedlce

Wiek: 31

Przyznam szczerze, pozaginaliście mnie strasznie. Czuję się aż głupia, bo tyle lat na politechnice i dopiero teraz odkrywam niektóre cuda technologii. Dzięki za oświecenie kochani!
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015