#2014-04-29 21:59:13 

Hydraulik31

Użytkownik

Hej. Wpadliśmy z paroma osobami z mojego bloku na idęę założenia w bloku sieci LAN korzystającej z łącza o sporej przepustowości. Wiadomo, opłaty znacznie wtedy spadną, a połączenie z Siecią chyba będzie wysokiej jakości. I prościej będzie się łączyć między mieszkańcami bloku. Potrzebuję tylko do tego celu kupić jakieś sensowne routery. A Wy, jakie modele routerów włączacie u siebie w domach? Jakie możecie podpowiedzieć? Albo podsuńcie mi nazwy sklepów z osprzętem komputerowy takim jak modemy, bym miał świadomość gdzie szukać podzespołów do mojej sieci.
#2014-04-30 00:10:35 

Logika

Użytkownik

Dla mnie modem to czarna magia. W ogóle tego nie ogarniam. Na szczęście w takich sprawach orientuje się mój mąż. Jak się przenosiliśmy do innego mieszkania, to tam najpierw jedynie korzystaliśmy z neta w telefonach komórkowych. Jednak Marcin postanowił zakupić router. Uznałam, że to fajny pomysł, bo ten Internet w telefonie był słaby. No więc zabrał się za szukanie. Coś tam poczytał w necie, podpytał kolegów. Jego najlepszy znajomy Rafał polecił jemu router do LTE. Mój mężczyzna pomyślał, że to bardzo dobry pomysł. No i kupił ten modem. Jak zainstalował wszystko to byłam zdziwiona. Net tak błyskawicznie latał. Mam nadzieję, że tak będzie cały czas. : )
#2014-04-30 02:43:57 

cyrkowiec

Użytkownik

Moim zdaniem najfajniejsze są modemy na kartę. Nie jesteśmy powiązani żadnymi umowami. W każdym momencie można z tego zrezygnować. Dla takiego studencika jak ja to jest świetna sprawa, szczególnie, że zawierając umowę zmuszony bym był wziąć na tatę ten Internet, gdyż jeszcze nie posiadam swoich dochodów. A takie modemy na kartę to nie wymagają tego. Swój router zakupiłem na pewnej witrynie internetowej fritzbox.com.pl/routery-na-karte-sim która okazała się być własnością spółki Fritzbox. Bardzo podobała mi się ich oferta, gdyż była polecana w bardzo korzystnej cenie. Co oznaczało, że takiego studenciaka stać było. Zakupiłem router i skorzystałem z Internetu. Mam go już trzy miesiące i jeszcze nigdy się na to nie wkurzałem. Poza tymi routerami przedsiębiorstwo to poleca też wiele innych, więc bez wątpienia ten kto poszukuje dla siebie należytego routera tam coś odnajdzie. Polecam! : D
#2014-04-30 05:42:48 

Dziki_dzik

Użytkownik

Aby mój net znakomicie działał, wykorzystuję router lte. Odszukałem go wstukując w Google słowo kluczowe: fritzbox. Ja mam sieć już klika lat, lecz dawniej laptop funkcjonował mi dużo wolniej, dlatego nienawidziłem przy nim siedzieć. Wkurzało mnie to. Obecnie jest zupełnie inaczej. Lubię buszować po Internecie i szukać rozmaitych fascynujących wiadomości. To sprawia, że czuję się zrelaksowany. Gdy mam jakikolwiek kłopot, zaraz poszukuję jego rozwiązania w sieci. Ważne jest również i to, że umiem tam odnaleźć odpowiedź na prawie każde zapytanie i robię to nieomal w sekundę, starczy tylko fachowa wyszukiwarka.
#2014-04-30 08:21:46 

Marszałek

Użytkownik

W moim przypadku nie rzecz nie tyczyła się awarii, co po prostu sygnał z routera nie był wystarczajaco silny. Tym samym nie w każdym pomieszczeniu w domu połączenie miało wystarczającą siłę. Przypominało to nieco próby łączenia się z Siecią za pomocą komórki gdzieś na wsi. Rozwiązanie trudności to repeater. Znalezienie właściwego urządzenia do mojego domu co prawda nieco potrwało. Ale jak już całość się udała, każdy z domowników mógł cieszyć solidnym połączeniem z Internetem, jak wypada w XXI wieku.
#2014-04-30 10:50:53 

Kabanos

Użytkownik

Najlepsze są routery z modemem. Sam taki posiadam. Dawno temu nie byłem jakoś nimi zachwycony, ale odkąd namówili mnie na takie coś, to przenigdy bym go na nic nie zamienił. A to wszystko dzięki pewnej stronie internetowej, którą pokazał mi mój kumpel. Sam tam wziął dla siebie router i był zadowolony. To tym bardziej mnie przekonało do tego, by zamówić tam swój. Powiem szczerze, że byłem bardzo nieufny, gdyż trzy miesiące temu zostałem oszukany przez pewną firmę, która poleciła mi router bardzo złej jakości. W ogóle już jak był u mnie to był porysowany, połamany. Żądałem zwrotu gotówki, ale niestety nie dostałem ich. Smutna sprawa, ale kiedy usłyszałem, że Hubert zamówił sobie na tej stronie router to i ja tak zrobiłem. To była bardzo fajna decyzja. Tym razem nie zostałem okłamany i wszystko zakończyło się bardzo dobrze. : )
#2014-04-30 11:00:32 

marchewka

Użytkownik

Ja nie wyobrażam sobie aktualnie nie posiadać porządnego połączenia z Internetem. Już tak samo delikatne problemy tworzą u mnie zaniepokojenie. Bez Sieci dzisiaj jak bez ręki. To za pomocą Internetu przecież realizujemy wiele spraw, kontaktujemy się z innymi osobami, wyłapujemy dane i wyszukujemy rozrywkę. Dlatego też wszystkie trudności z osprzętem komputerowym takim jak modem załatwiam najszybciej jak to tylko możliwe. Stać się odciętą od Sieci na czas dłuższy niż 24 godziny to według mnie coś strasznego. Na szczęście tego typu awarie zdarzają mi się coraz rzadziej.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015