#2017-12-12 18:39:24 

Marszałek

Użytkownik

Cześć wszystkim. Czytałem trochę dyskusji na temat wyboru szamba, ale chciałem sam zapytać. Czy lepiej wybrać produkt betonowy czy plastikowy? Jeżeli macie jakiegoś konkretnego producenta to też będę wdzięczny.
#2017-12-12 19:48:17 

cyrkowiec

Użytkownik

Ja jestem zwolennikiem masywnych szamb betonowych. Może i są ciężkie i trudniej je przetransportować, ale na pewno są dużo wytrzymalsze i tańsze niż plastikowe odpowiedniki. Sam jakiś czas temu szukałem kogoś kto zrobi mi szambo z betonu w Chełmie i trafiłem na firmę fabeton. Możesz ich sprawdzić.
#2017-12-12 21:30:47 

marchewka

Użytkownik

Mam u siebie plastikowe i nie narzekam. Jest dużo lżejszy więc łatwiejszy w transporcie i montażu tylko trzeba pamiętać żeby go zabezpieczyć przez naporem wód gruntowych. No i cena. To też jest ważny czynnik.
#2017-12-12 23:17:23 

Dalia

Użytkownik

Firma o której mówił kolega wyżej chyba działa w całej Polsce, bo jak szukałam kogoś z opola to trafiłam na ich stronę http://opole-lubelskie.fabeton.pl/. Fajne jest to że mają gotowe wymiary, ale zrobią też coś pod konkretny wymiar jeżeli będzie taka potrzeba.
#2017-12-12 23:28:17 

Plankton

Użytkownik

Wiesz, to chyba wszystko zależy od osobistych preferencji. Firmy które robią takie szamba wystawiają odpowiednie certyfikaty więc nie ma tutaj mowy że coś może być nieszczelne. Plastik jest podatny na wody gruntowe ale istnieje wiele sposobów żeby to dobrze zabezpieczyć ;)
#2017-12-13 01:42:24 

Byk

Użytkownik

Mówi się trochę o tym że betonowe szambo po jakimś czasie nie będzie szczelne. Wydaje mi się że to wszystko zależy od producenta, jakich materiałów użyje do produkcji oraz czym zabezpieczy łączenia.
#2017-12-13 03:22:35 

Rozalia

Użytkownik

Tak, firma działa w całym kraju. Sama wchodziłam na http://gdynia.fabeton.pl/ i oferta jest taka sama jak w każdym innym mieście. W sumie nie zależnie gdzie mieszkasz to może u nich kupić. Jeżeli chodzi o jakość, mam je już kilka lat i nic złego powiedzieć nie mogę. A czy plastik czy beton? Chyba to już zależy ile masz środków na to ;)
#2017-12-13 04:55:00 

Plankton

Użytkownik

No kurcze, prawda jest taka że pieniądze grają tutaj sporą rolę. Nie interesowałem się jak duża jest ta różnica bo od początku wiedziałem że będę miał betonowe szambo ale po wpisach wnioskuje że nie mała.
#2017-12-13 05:40:29 

Rozalia

Użytkownik

Z tego co wiem to nawet do kilku tysięcy przy dużych gabarytach. Wiecie też że nie da się tego tak powiedzieć, bo producenci są różni i ceny tak samo. Z drugiej strony to temat na którym raczej nie polecam nikomu oszczędzać :P
#2017-12-13 06:42:52 

Wiking

Użytkownik

Sam zamawiałem w Górze Kalwarii te szambo betonowe i w takiej cenie nie znajdziesz czegoś równie dobrego. Śmieszne jest to że wielu producentów ma zawyżone ceny stosując przy tym piankę do uszczelniania. Tutaj masz wszystko na klej i nie ma co się martwić że po jakimś czasie szambo zacznie przepuszczać wodę ;)
#2017-12-13 07:28:52 

cyrkowiec

Użytkownik

Cennik szamb masz na stronie a jeżeli chodzi o transport to oni ci to przywiozą ale wycena jest na podstawie kilometrów itp. Jeżeli chcesz jakieś konkrety to osobiście u nich.
 1 2 >  DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015